Toyota Highlander, Potężny, 7-osobowy SUV Toyoty już w polsce

2020-05-21

Toyota Highlander, Potężny, 7-osobowy SUV Toyoty już w polsce

Toyota Highlander - nowoczesny SUV

Nowa Toyota Highlander to potężny, 7-osobowy SUV. Model ten dostępny jest po raz pierwszy w Europie. Highlander Hybrid to propozycja łącząca w sobie zaawansowane technologie hybrydowe Toyoty z wielkim doświadczeniem w dziedzinie produkcji SUV-ów.

Toyota Highlander, komfort przede wszystkim

Nowy model Toyoty wyposażony został w trzy rzędy siedzeń, dzięki czemu na pokład może zabrać aż 7 pasażerów. Dostępna jest również wersja sześciomiejscowa, z dwoma niezależnymi fotelami drugiego rzędu. Należy zaznaczyć, że nowa propozycja jest zdecydowanie bardzo luksusowa. Świadczą o tym między innymi dodatkowe materiały wygłuszające przedniej szyby czy też ekran na desce rozdzielczej o przekątnej 12,3 cala. Z pewnością należy wspomnieć również o pojemności bagażnika w nowej Toyocie Highlander. Wynosi ona 658 l, jednak składając oparcia drugiego i trzeciego rzędu siedzeń do dyspozycji będzie aż 1909 l. Dodatkowo, tylna klapa bagażnika otwiera się i zamyka automatycznie - może zostać uruchomiona ruchem stopy.

Wyposażenie wnętrza nowej Toyotoy Highlander również zachwyca. Znajdziemy tutaj:

  • wiele pojemnych schowków,
  • liczne wejścia USB,
  • wyświetlacz HUD na przedniej szybie,
  • bezprzewodową ładowarkę telefonu,
  • wirtualne lusterko wsteczne o poszerzonym polu widzenia.

Jeśli chodzi o kolorystykę wnętrza nowego Hihlandera, utrzymana może być ona w grafitowej lub czarnej tonacji. Ponadto, nowy Highlander ma wiele do zaoferowania kierowcy: adaptacyjny tempomat, system rozpoznawania znaków drogowych czy system wykrywania pieszych.

Toyota Highlander

Co znajdziemy pod maską nowej toyoty highlander?

W nowym modelu Toyota oferuje 2,5 litrowy motor, który znany jest już z Camry czy RAV4. Dwa generatory oraz silnik elektryczny zamontowany na tylnej osi skutecznie wspierają jednostkę benzynową. Toyota Highlander wyposażona została również w wydajną baterię, która magazynuje oddaną energię. Wielu zastanawia się pewnie, jaka jest więc łączna moc nowego, masywnego SUV-a? Odpowiedź to 244 KM.

Nowy model charakteryzuje również przełącznik trybów jazdy (Drive Mode Select). Umożliwia on kierowcy wybór spośród trybu ECO, NORMAL, SPORT oraz TRAIL.

Nadwozie nowej Toyoty zbudowane zostało na platformie GA-K w technologii TNGA. Jest lekkie i sztywne, a jednocześnie jego środek ciężkości położony jest nisko. Pozwala to na komfortową jazdę zarówno po mieście, jak i krętych drogach czy autostradzie.

Kiedy premiera w Polsce?

Nowy SUV Toyoty w Polsce dostępny jest od początku roku 2021. Warto dodać, że jak zwykle w przypadku samochodów Toyoty, kupujący otrzymują pakiet systemów Safety Sense. Jego zadaniem jest zapobieganie kolizjom oraz ograniczenie ich skutków.

Allegro