Toyota PROACE CITY

Nowy kompaktowy samochód użytkowy wzmocni pozycję Toyoty na rynku

2019-04-18

30 kwietnia br. na targach 2019 Commercial Vehicle Show 2019 w Birmingham zadebiutuje nowy, kompaktowy PROACE CITY. Będzie to pierwszy model Toyoty w popularnym segmencie kompaktowych vanów. Do sprzedaży trafi już na początku 2020 roku.

Na targach Commercial Vehicle Show w Birmingham po raz pierwszy zaprezentowany zostanie nowy model Toyoty – PROACE CITY. Ten niezwykle praktyczny, atrakcyjny i kompaktowy van wzmocni pozycję japońskiego producenta na rynku aut użytkowych. Dołączy do takich modeli, jak PROACE, PROACE Verso i Hilux.

Pierwszy z tych modeli – PROACE – istnieje na rynku od 2016 roku. Cieszy się dużą popularnością wśród polskich przedsiębiorców, osiągając wynik 875 rejestracji w 2018 roku. Pozwoliło mu to zająć czwartą pozycję pod względem liczby najczęściej kupowanych samochodów dostawczych w segmencie średnich vanów w Polsce.

PROACE CITY – kompaktowy van

Debiutujący na targach w Birmingham PROACE CITY został opracowany we współpracy z Grupą PSA. Będzie to nowa propozycja z segmentu kompaktowych vanów. Według wstępnych szacunków w 2019 roku segment ten osiągnie w Polsce sprzedaż na poziomie 16000 egz.

Takie atuty jak mnogość konfiguracji miejsc siedzących i przestrzeni bagażowej, a także różnorodność gamy silnikowej mają sprawić, że PROACE CITY stanie się ważnym graczem na rynku.

Nowy użytkowy samochód Toyoty będzie miał długość 4403 mm (Standard) lub 4753 mm (Long). Liczba miejsc siedzących będzie uzależniona od potrzeb klienta. Dłuższa wersja będzie dostępna także jako Furgon Brygadowy.

Pojemność przestrzeni bagażowej PROACE CITY w wersji Standard wyniesie 3,3 m3, w wersji Long – 3,8 m3. Umożliwi to przewiezienie nawet 2 europalet.

PROACE CITY będzie się korzystnie wyróżniał na tle aut z segmentu również pod względem ładowności. Dla obu długości nadwozia wyniesie ona 1000 kg. Van może także ciągnąć przyczepę o masie 1,5 t. Do wyboru będą m.in. tylne drzwi otwierane niesymetrycznie 60/40 (przeszklone lub nie).

Do wyboru dostępne będą zarówno jednostki benzynowe, jak i silniki wysokoprężne o mocy od 75 do 130 KM. Będą one współpracowały ze skrzynią manualną (5- lub 6-stopniową) lub 8-stopniową przekładnią automatyczną.

Nowa Toyota PROACE City
Praktyczne i przemyślane rozwiązania

Wnętrze nowej Toyoty PROACE CITY można będzie dostosować do potrzeb przewozu osób lub towarów. Do wyboru są dwa indywidualne fotele lub trzyosobowa kanapa z przodu. To drugie rozwiązanie umożliwia montaż systemu Smart Cargo (właz otwierany w przegrodzie).

W wersji Comfort (a opcjonalnie również w Active) wygodną pracę zapewni Składane oparcie środkowego fotela pasażera ze stolikiem (mobilne biuro). Standardowym wyposażeniem PROACE CITY w wersji Furgon Brygadowy będzie Składany fotel pasażera w 1. rzędzie, a z homologacją 5-miejscową – również składana ławka w 2. rzędzie.

W kabinie nowego PROACE CITY znajdzie się wiele pojemnych, komfortowych schowków. W zależności od wersji będą to pojemniki na monety czy kubki, duże otwarte półki, szuflady pod siedzeniami, schowki w dachu, drzwiach i podłodze.

Osobową odmianę Verso można skonfigurować na kilka sposobów. W drugim rzędzie można zamontować trzy indywidualne fotele lub ławkę zintegrowaną dzieloną 60/40. Jeżeli wybierzemy wersję z trzema osobnymi fotelami w drugim rzędzie, każdy z nich będzie wyposażony w mocowanie ISOFIX.

Wszystkie siedzenia pasażerów, łącznie z tym z przodu, po złożeniu tworzą płaską podłogę.

Osobową odmianę Verso opcjonalnie można będzie wyposażyć w multifunkcyjny, panoramiczny dach SkyView. Liczne schowki, w tym umieszczony ponad głowami w przestrzeni pasażerskiej czy w konsoli centralnej, zapewnią kierowcy i pasażerom komfortową jazdę. Dostęp do bagażnika ułatwi klapa tylna przeszklona z otwieraną szybą.

Bezpieczeństwo i komfort jazdy

Bogate wyposażenie PROACE CITY zapewni wysoki poziom bezpieczeństwa i komfortowe użytkowanie.

Na standardowy pakiet Toyota Safety Sense będą się składały m.in. takie systemy bezpieczeństwa, jak układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS) czy tempomat z ogranicznikiem prędkości.

Wyższe wersje zostaną wyposażone m.in. w układ rozpoznawania znaków drogowych z funkcją inteligentnego dostosowywania prędkości (RSA) czy aktywny tempomat (ACC).

We wszystkich wersjach wyposażenia standardowo zamontowany zostanie system powiadamiania ratunkowego (eCall).

PROACE CITY będzie wyposażony w system multimedialny Toyota PRO-Touch z kolorowym ekranem dotykowym 8" z obsługą Apple CarPlay™ oraz Android Auto™. Opcjonalnie może on być rozszerzony o moduł nawigacji.

Bezpieczeństwo podczas parkowania i manewrowania zwiększą przednie i tylne czujniki parkowania wraz z kamerą cofania 180°.

Pakiet Smart Active Vision będzie prawdziwym wsparciem dla kierowcy. Wykorzystując kamery zamontowane nad tylnymi drzwiami i pod lusterkiem bocznym, pokaże on otoczenia z tyłu i prawej strony pojazdu na ekranie w miejscu lusterka wstecznego.

Toyota Traction Select pozwoli dostosować jazdę do różnych warunków na drodze. Za pomocą obrotowego przełącznika można będzie ustawić tryb Normal, Snow, Sand i All-terrain.

Nowa Toyota PROACE City
PROACE CITY Verso
Wymiary zewnętrzne (mm) Wersja Standard Wersja Long
Długość 4403 4753
Szerokość (bez lusterek) 1848
Wysokość
1882

Dowiedz się więcej

Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Toyota PROACE CITY liderem wartości rezydualnej Dowiedz się więcej Oferta specjalna Toyoty dla firm kurierskich Oferta specjalna Toyoty dla firm kurierskich Dowiedz się więcej Toyota udostępnia samochody szpitalom Toyota udostępnia samochody szpitalom Akcja #jedziemyzpomocą Nowa Toyota PROACE dla Centrum Zdrowia Dziecka Nowa Toyota PROACE dla Centrum Zdrowia Dziecka Zobacz akcję magazynu Zwierciadło Toyota Professional Toyota Professional Poznaj nową sieć salonów Toyoty Nowa gama pojazdów użytkowych Toyoty Nowa gama pojazdów użytkowych Toyoty Dowiedz się więcej Toyota ProSport ProSport Program zakupu pojazdu dla stowarzyszeń sportowych i klubów Toyota PROACE CITY Toyota PROACE CITY Nowy gracz na rynku samochodów użytkowych Samochody dostawcze Toyoty Samochody dostawcze Toyoty Sprawdź ofertę przygotowaną przez Toyota Professional Toyota PROACE z nowymi zabudowami Toyota PROACE z nowymi zabudowami Zwiększ użyteczność swojego auta Toyota PROACE Camper Toyota PROACE Camper Poznaj samochód kempingowy na długie wyprawy Wyprzedaż rocznika 2018 Wyprzedaż rocznika 2018 Sprawdź w salonach Toyoty
Allegro