Sprawdź promocje!
Umów się na jazdę próbną
Konfiguruj swoją Toyotę
Umów się na przegląd

Mirai Executive - 4-drzwiowy sedan

  • 8S6 Dark Blue Mica Kolor nie jest dostępny dla wybranego silnika
 • 1J6 Precious Silver Kolor nie jest dostępny dla wybranego silnika
 • 3U5 Imperial Red Kolor nie jest dostępny dla wybranego silnika
 • 219 Precious Black Kolor nie jest dostępny dla wybranego silnika
 • 090 Frozen White Kolor nie jest dostępny dla wybranego silnika
 • 1L5 Precious Metal Kolor nie jest dostępny dla wybranego silnika
 • 8Y7 Force Blue Kolor nie jest dostępny dla wybranego silnika
334 900 zł
Mirai Prestige już od 319 900 zł
Średnie zużycie paliwa
0.8 litry/a

TOYOTĄ MIRAI PRZEZ EUROPĘ. PIERWSZA TAKA PODRÓŻ AUTA ELEKTRYCZNEGO NAPĘDZANEGO WODOREM

Zapraszamy do śledzenia relacji z wyjątkowej podróży po Europie Nowej Toyoty Mirai. Ten długodystansowy test elektrycznego auta zasilanego wodorowymi ogniwami paliwowymi na trasie Warszawa–Paryż–Warszawa sprawdzi wydajność i możliwości samochodu na tak wymagającym dystansie. Sprawdźcie poniżej, jak przebiega ta podróż.
0 /> A B C D E F G H I J K POLSKA WARSZAWA BERLIN HANOWER AMSTERDAM BRUKSELA KOLONIA ZURYCH NEUSCHWANSTEIN NIEMCY BELGIA LUKSEMBURG FRANCJA SZWAJCARIA HOLANDIA PARYŻ

Przejechaliśmy

4 905 km

Zużyliśmy

50 kg wodoru

Oczyściliśmy

2 312 m3 powietrza
0 g/km

zerowa emisja

do 650 km

zasięg na jednym tankowaniu

5 min

krótki czas tankowania

182 km

Łączna moc

Najważniejsze cechy nowej Toyoty Mirai

 • Stylistyka

  Nowa Toyota Mirai została zbudowana na zupełnie nowej platformie, która charakteryzuje się dłuższym rozstawem osi i obniżonym środkiem ciężkości zapewniającym maksymalną stabilność.

 • Wrażenia z jazdy

  Toyota Mirai urzeka ciszą i komfortem. Rewolucyjna technologia wodorowych ogniw paliwowych umożliwia pokonanie aż 650 km na jednym tankowaniu bez emisji spalin.

 • Technologia we wnętrzu

  Toyota Mirai została wyposażona w najnowocześniejsze technologie. Wszystkie niezbędne dla kierowcy informacje, takie jak wskazówki z systemu nawigacji czy ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości, są pokazywane na wyświetlaczu projekcyjnym na przedniej szybie (HUD).

Technologia wodorowa

Wodór stanowi aż 75% masy wszechświata, występuje we wszystkich organizmach żywych i w wodzie, skąd można go pozyskiwać w drodze elektrolizy inicjowanej energią ze źródeł odnawialnych. To naturalne, powszechnie dostępne źródło energii, które może stać się podstawą dla budowy ekologicznego społeczeństwa przyszłości.

Toyota Mirai

Jak działa ogniwo paliwowe?

Ogniwo paliwowe wytwarza energię elektryczną poprzez wiązanie wodoru pobieranego ze zbiorników z tlenem z powietrza. Energia ta zasila silnik elektryczny i ładuje akumulator. Samochody zasilane wodorem w czasie jazdy nie emitują żadnych szkodliwych gazów ani innych zanieczyszczeń, a jedynie wodę.

Toyota Mirai

Jakie zastosowania ma wodór?

Wodór może stanowić doskonałe źródło energii nie tylko dla samochodów, ale także transportu ciężkiego, morskiego i publicznego. Już teraz zasila rakiety wystrzeliwane w przestrzeń kosmiczną, serwery największych technologicznych korporacji na świecie i nadaje się do ogrzewania Twojego domu.

Toyota Mirai

Budowa odpowiedzialnego społeczeństwa

Plany Toyoty sięgają dalej niż stworzenie zeroemisyjnych pojazdów. Toyota Hydrogen Society w Europie zmienia oblicze transportu, promując budowę społeczeństwa opartego na wodorze. Od domów ogrzewanych wodorem do Toyoty Mirai zasilanej wodorem – Toyota stara się chronić globalne środowisko dla przyszłych pokoleń, tworząc połączone ze sobą rozwiązania.

Przyjrzyj się bliżej

Poznaj najważniejsze funkcje modelu Toyoty Mirai.
Zobacz widok 360°.

 • Fascynujące wzornictwo, imponujące osiągi

  Toyota Mirai wyróżnia się z tłumu smukłą i dynamiczną sylwetką. Każdy aspekt samochodu został starannie zaprojektowany pod kątem wyglądu i efektywności.

 • 650 km czystej przyjemności

  Toyota Mirai jest wyposażona w liczne innowacje maksymalizujące przyjemność z prowadzenia samochodu. Wydajna technologia wodorowych ogniw paliwowych zapewnia wyjątkowe wrażenia z jazdy i zerową emisję.

 • Innowacyjne rozwiązania w zasięgu ręki

  Zaawansowane technologie dostępne w Toyocie Mirai sprawdzają się zarówno w drodze do pracy, jak i podczas dłuższych wypraw.

 • Przewiduje dwa ruchy do przodu

  Samochód wyposażono w najnowsze technologie Toyota Safety Sense, które pomagają uniknąć kolizji lub przynajmniej złagodzić jej skutki. Nowa Toyota Mirai zapewnia ochronę na miarę swoich osiągów.

W trosce o czystsze powietrze

Zastosowany po raz pierwszy przez Toyotę system oczyszczania powietrza eliminuje szkodliwe zanieczyszczenia, takie jak dwutlenek siarki i tlenek azotu. Przejechanie 10 000 km pozwala oczyścić taką ilość powietrza, jaką przeciętny dorosły zużywa do oddychania przez rok – czyli około 4 730 400 litrów.
Toyota Mirai

Tankowanie samochodu na wodór jest trudniejsze niż auta z silnikiem benzynowym.

Tankownie wodoru z dystrybutora trwa niecałe 5 minut.

Toyota Mirai

Samochody z ogniwami paliwowymi emitują dwukrotnie więcej wody niż samochody z silnikami benzynowymi.

Samochody z ogniwami paliwowymi emitują mniej więcej tyle samo pary wodnej na każdy kilometr co samochody z silnikami benzynowymi.

Toyota Mirai

Produkcja wodoru jest trudna i kosztowna.

Wodór, traktowany obecnie jak masowy surowiec przemysłowy, jest łatwo dostępny z wielu naturalnych źródeł.

Toyota Mirai

Ogniwa paliwowe są drogie i nigdy nie zdobędą masowej popularności.

Od 2007 roku ceny ogniw paliwowych spadły już o połowę. Wraz z postępem technologicznym ogniw paliwowych można spodziewać się praktycznie wszędzie.

Toyota Mirai

Wodór nie jest bezpieczny.

Zbiorniki wodoru są wykonane z włókna węglowego i dokładnie testowane. Są tak samo bezpieczne jak zbiorniki oleju napędowego lub gazu ziemnego w pojazdach.

Toyota Mirai

Wodór jest nowym paliwem.

Wodór jest używany w przemyśle od wielu lat jako paliwo w autobusach, wózkach widłowych, łodziach, a nawet rakietach.

Najbardziej zaawansowany system parkowania Toyoty

W pełni zautomatyzowany system parkowania przejmuje kontrolę nad układem kierowniczym, pedałami hamulca i przyspieszenia oraz zmianą biegów, ułatwiając parkowanie w wybranym przez kierowcę miejscu.
[object Object]
Allegro