Portom Lotniczym dostarczono 21 hybrydowych SUV-ów

Niskoemisyjna samochody Toyoty

2022-04-07

Flota samochodów firmowych Portów Lotniczych została wzbogacona o 21 hybrydowych SUV-ów Toyoty – 14 egzemplarzy RAV4 Hybrid z napędem na cztery koła AWD-i oraz 7 nowych Yarisów Cross Hybrid. Auta wydała stacja dilerska Toyota Okęcie w Warszawie.

Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze to kolejna firma, która stawia na hybrydy Toyoty. Jej flota została zmodernizowana dzięki nabyciu (w ramach procedury przetargowej w formie leasingu) takich modeli, jak RAV4 Hybrid i Yaris Cross Hybrid. Park samochodów przedsiębiorstwa liczy obecnie około 400 pojazdów, z czego 24 to auta marki Toyota.

Do floty Portów Lotniczych trafiły m.in. Yarisy Cross z napędem hybrydowym o mocy 116 KM, opartym na silniku 1.5. Auta zużywają średnio od 4,4 l/100 km paliwa. Są wyposażone w zaawansowane technologie i systemy bezpieczeństwa, w tym m.in. w system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM), system ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) z funkcją automatycznego hamowania oraz przednie i tylne światła w technologii LED.

Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd

Kolejnym modelem, który został zamówiony przez Porty Lotnicze, jest Toyota RAV Hybrid. Jest to auta z 222-konnym układem hybrydowym 2,5 l i napędem na cztery koła AWD-i. Duża moc i dodatkowy silnik elektryczny przy tylnej osi przekładają się na bardzo dobrą dynamikę i pewność prowadzenia w różnych warunkach operacyjnych lotniska.

RAV4 Hybrid AWD-i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,1 s i może ciągnąć przyczepę o masie 1650 kg. SUV zużywa średnio od 5,6 l/100 km paliwa.

Portom Lotniczym dostarczono 21 hybryd

Dowiedz się więcej

Toyota Yaris Cross Toyota Yaris Cross Milionowa hybryda wyprodukowana w TMMF Fuji Motorsports Forest Fuji Motorsports Forest Nowe centrum sportów motorowych Nowa sportowa Toyota z linii GR Nowa sportowa Toyota z linii GR Światowa premiera Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Pierwszy model Aygo X trafił do właściciela Sprawdź szczegóły Adecco modernizuje swoją flotę Adecco modernizuje swoją flotę Stawia na hybrydowe Corolle Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Toyota Yaris Cross z tytułem World Urban Car 2022 Dowiedz się więcej GR Supra z manualną skrzynią biegów GR Supra z manualną skrzynią biegów Nowość od TOYOTA GAZOO Racing Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Corolla i RAV4 najpopularniejszymi autami Zestawienie portalu focus2move.com Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Wodorowe autobusy H2.City Gold dla Barcelony Dowiedz się więcej PROACE CITY Electric PROACE CITY Electric Nowy furgon już dostępny w polskich salonach 20. rocznica uruchomienia produkcji 20. rocznica uruchomienia produkcji Toyota w Polsce Sportowa Toyota GR Corolla Sportowa Toyota GR Corolla Światowa premiera
Allegro